o nabożeństwie uczestnicy w korowodzie przeszli na boisko wiejskie, gdzie odbywać się miała główna część imprezy. Rozpoczął ją obrzęd dożynkowy w wykonaniu młodzieży z Zespołu „Młodzi Biskupianie” ze Starej Krobi, która przygotowywała się do niego na zajęciach w ramach projektu „Biskupiański Rok Obrzędowy”. Młodzi „wieńcownicy” przekazali dożynkowy wieniec starostom dożynek, a byli nimi w tym roku państwo Elżbieta i Rafał Duda. W czasie inscenizacji zaprezentowały się również dzieci z zespołów biskupiańskich z Zespołu Szkół w Krobi oraz z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi.
Po części obrzędowej nastąpiło uroczyste otwarcie Festiwalu, a dokonało go krobskie Towarzystwo Śpiewu „Harmonia” wykonując hymn biskupiański „Pługu mój, pługu” z towarzyszeniem młodzieżowej kapeli dudziarskiej z GCKiR w Krobi. W dalszej części na scenie zaprezentował się Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic.
Niewątpliwie największą atrakcję stanowiły koncerty zaproszonych gości. W tym roku byli to: Kapela Koźlarska Adama Kaisera z Przyprostyni, białoruski zespół Testamentum Terrae wykonujący muzykę z dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz unowocześnione wcielenie zespołu, czyli formacja Pawa łącząca z muzyką folkową brzmienia elektroniczne i rockowe. Na koniec pełen pozytywnej energii koncert celtyckiego folku dał zespół Jig&Reel Maniacs, któremu towarzyszyły tancerki z grupy Ellorien.
Jak co roku Festiwalowi towarzyszyła stoiska z lokalnym rękodziełem, wyrobami miejscowych przedsiębiorców a także strefa zabaw dla najmłodszych. Można było także skosztować śliwkowych powideł prosto z kotła.
Organizację imprezy wsparli: Powiat Gostyński, Gmina Gostyń oraz Bank Zachodni WBK S.A.